web analytics

najnowsze wiadomości na temat COVID-19

“Poślij robotników na żniwo swoje”

utworzone przez | Maj 26, 2012 | formacja, liturgia, Prowincja Polski, Zgromadzenie Misji | 0 komentarzy

W Sobotę, 26 maja 2012 w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy pw. Nawrócenia św. Pawła w Krakowie na Stradomiu, podczas uroczystej Mszy św.o godz. 9.00 J.E. ks. abp Tomasz Peta, ordynariusz Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, Kazachstan, udzielił święceń prezbiteratu (pięciu) i diakonatu (dwóm) alumnom  Seminarium  Zgromadzenia Księży Misjonarzy.


W 2000 r. wówczas administrator apostolski diecezji Astana w Kazachstanie, ks. Tomasz Peta (obecnie arcybiskup) zwrócił się do Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księzy Misjonarzy o przysłanie kapłanów do objęcia parafii w jego diecezji. Z podobną prośbą zwrócił się do Sióstr Miłosierdzia. W odpowiedzi w tym samym roku pierwsze trzy Siostry Miłosierdzia z Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej przyjechały do Astany. W 2008 do parafii w Szortandach przybył pierwszy misjonarz Polskiej Prowincji Zgromadzenia. W 2009 dołączył do niego drugi konfrater. W najbliższym czasie dojedzie kolejny. Więcej na temat posługi Rodziny Wincentyńskiej w Kazachstanie można przeczytać na stronie Sekretariatu Misyjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy

Święcenia kapłańskie otrzymali:

Prezbiterzy

dk. Marcin Fabisiak CM – urodzony 1 lipca 1981 w Łomży, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2005, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2010; święcenia diakonatu 28 maja 2011 (bp Paweł Socha CM)
dk. Maciej Golas CM – urodzony 31 sierpnia 1986 w Skwierzynie, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2005, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2010; święcenia diakonatu 28 maja 2011 (bp Paweł Socha CM)
dk. Maciej Musielak CM – urodzony 21 kwietnia 1986 w Skwierzynie, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2005, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2010; święcenia diakonatu 28 maja 2011 (bp Paweł Socha CM)
dk. Dominik Palkij CM – urodzony 4 kwietnia 1986 w Skwierzynie, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2005, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2010; święcenia diakonatu 28 maja 2011 (bp Paweł Socha CM)
dk. Damian Wyżkiewicz CM – urodzony 18 lutego 1986 w Jaśle,przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2005, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2010; święcenia diakonatu 28 maja 2011 (bp Paweł Socha CM)

Diakoni

Jakub Hiler CM – urodzony 12 maja 1987 w Pabianicach, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2006, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2011
Paweł Jakób CM – urodzony 1 listopada 1985 w Kamienicy k. Limanowej, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2005, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2011

“Tu es sacerdos in aeternum secundum ordinem Melchisedech”

0 komentarzy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Rodzina Wincentyńska na rzecz bezdomności:

VinFlix
VFO

Kategorie

archiwum

Polecane wideo

Obserwuj nas na Twitterze

Pin It on Pinterest

Share This