web analytics

Służebnice Miłości Odkupieńczej Chrystusa w Rodzinie Wincentyńskiej w Beninie

utworzone przez | sty 16, 2014 | historia, Kościół, Rodzina Wincentyńska | 0 komentarzy

Stany-Benin-PortoNuovo-565

Na stronie „Wiadomości Misyjnych” na Facebooku ks. Stanisław Deszcz CM, misjonarz w Biro, w Beninie przedstawia miejscową mlodą gałąź Rodziny Wincentyńskiej – Zgromadzenie Służebnic Miłości Odkupieńczej Chrystusa (Servantes de l’Amour Rédempteur du Christ)

Ks. Stanisław pisze: Biskup diecezji Porto Novo w Beninie, Vincent Mensah, zafascynowany duchowością wincentyńską i charyzmatem służenia Chrystusowi w ubogich, pragnął współczującą i czynną miłość wobec ubogich, jako uczestnictwo w Miłości odkupieńczej Chrystusa, wprowadzić w życie w diecezji, którą kierował. Pierwszym niejako narzędziem realizacji tego zamierzenia jest założone przez niego w 1988 r. Zgromadzenie Służebnic Miłości Odkupieńczej Chrystusa (Servantes de l’Amour Rédempteur du Christ).

Naśladując Chrystusa na wzór św. Wincentego a Paulo, Siostry odwiedzają ubogich i chorych w ich domach, prowadzą ośrodki zdrowia, otaczają opieką dzieci porzucone i sieroty, przygotowują do odpowiedzialnego życia młode dziewczyny, pomagają niepełnosprawnym i odwiedzają więźniów. Zainspirowane przez Założyciela starają się poznać życie i duchowość św. Wincentego, którego dzieła uważają za wzór chrześcijańskiego realizowania powołania do miłości współczującej i czynnej. W ich Konstytucjach, podobnie jak w Konstytucjach Sióstr Miłosierdzia znajdziemy słowa: „Miłość Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 5, 14).

Siostry czują się w pełni Rodziną wincentyńską, wspominają mile odwiedziny Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Misji, ks. Gregory’ego Gay’a w 2012 r. Z radością powitały przybycie Misjonarzy św. Wincentego a Paulo do Beninu, licząc na pomoc w formacji wincentyńskiej. Ich przykład – powstanie nowych gałęzi Rodziny Wincentyńskiej jest jednym z dowodów prawdziwości słów św. Wincentego: „Miłość jest twórcza w nieskończoność” (SV XI, 146)

W ich kaplicy figurka Ojca Ubogich zajmuje poczesne miejsce, a w każdej porannej modlitwie modlą się do św. Wincentego:

„Święty Wincenty a Paulo,
Apostole i Świadku Miłości Chrystusa do ubogich,
naucz nas kochać Boga
w trudzie rąk naszych i w pocie czoła naszego.
Pomóż nam zawierzyć Opatrzności Bożej,
wiernie odczytując Jej zamiary
we wszystkich wydarzeniach naszego życia.
Wesprzyj nasze pragnienie i wysiłki
rozeznania i wypełnienia Woli Bożej.
Uproś nam serce czułe
i współczujące niedoli i cierpieniu innych,
szczególnie najbardziej opuszczonych na tym świecie.
Bądź z nami w naszej służbie ludziom
i wstawiaj się u Syna Bożego,
abyśmy stały się w naszej pracy, naszej rodzinie,
naszej dzielnicy, naszej parafii, w naszych wspólnotach,
głosicielami jego Ewangelii Miłości. Amen”.

 

0 komentarzy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Rodzina Wincentyńska na rzecz bezdomności:

VinFlix
VFO

Kategorie

archiwum

Polecane wideo

Obserwuj nas na Twitterze