web analytics

najnowsze wiadomości na temat COVID-19

Nominacje i organizacja Międzynarodowej Rady Generalnej SSVP

utworzone przez | Lut 21, 2011 | listy, okólniki, ogłoszenia, Rodzina Wincentyńska, SSVP | 0 komentarzy

W liście adresowanym do wszystkich członków Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo, Prezydent Generalny dr Michael Thio prezentuje aktualną strukturę organizacyjną Międzynarodowej Rady Generalnej SSVP wraz z nominacjami na poszczególne stanowiska. Zmiany weszły w życie z dniem 21 stycznia 2011.

Paryż, 21 stycznia 2011

Do Stowarzyszenia Międzynarodowego,

Drodzy Przyjaciele i Koledzy,
Zgodnie z Regułami i Statutami Międzynarodowymi zatwierdzonymi przez Nadzwyczajny Zjazd Generalny w październiku 2003 r. w Rzymie, mam zaszczyt przekazać wszystkim Radom i Konferencjom, nazwiska kolegów, którzy obejmą okreslone poniżej stanowiska międzynarodowe stanowiska od chwili ich opublikowania:

SEKRETARIAT RADY GENERALNEJ

  • pod kierownictwem Prezydenta Generalnego: MICHAELA THIO
  • Wiceprezydent Generalny: BRIAN O’REILLY (Irlandia)
  • Sekretarz Generalny: BRUNO MENARD (Francja)
  • Skarbnik Generalny: LIAM FITZPATRICK (Irlandia)
  • Wiceprezydent ds. Strategii Międzynarodowej: TERRY WILSON (USA)
  • Wiceprezydent ds. Komunikacji MIędzynarodowej: SEBASTIAN GRAMAJO (Argentyna)
  • Wiceprezydent ds. Struktur Międzynarodowych: JOHN LEE (Chiny/Hong Kong)
  • Wiceprezydent ds.Formacji Międzynarodowej: JEAN CHERVILLE (Francja)
  • Wiceprezydent ds. Młodzieży: JULIEN SPIEWAK (Francja)

Zaproszeni na stałe do Biura Rady Generalnej:

  • KS. AUDACITY MANIRAMBONA CM (Burundi) – ojciec duchowny
  • JEAN TIRADO (Francja) – dyrektor wykonawczy

SEKCJA STAŁA (zgodnie z Art. 5.2. Statutów Międzynarodowych)

pod przewodnictwem Prezydenta Generalnego w składzie oprócz wymienionych wyżej członków Rady Generalnej i Gości Rady Generalnej:

  • PIUS O. EHIAGWINA (Nigeria) – Wiceprezydent Regionalny – Afryka I
  • JOSEPH MAKWINJA (Botswana) – Wiceprezydent Regionalny – Afryka II
  • BASIL ONDIGUI FUNDA (Kamerun) – Wiceprezydent Regionalny – Afryka III
  • JOSEPH PANDIAN (Indie) – Wiceprezydent Regionalny – Zachodnia Azja
  • THOMAS TAN (Singapur) – Wiceprezydent Regionalny – Wschodnia Azja i Oceania
  • ALBERT ZOGHBI (Liban) – Wiceprezydent Regionalny – Północna Afryka i Bliski Wschód
  • EDMUND KEANE (USA) – Wiceprezydent Regionalny – Ameryka I
  • EDUARDO MARQUES ALMEIDA (Brazylia) – Prezydent Regionalny – Ameryka II
  • LIMA RENATO DE OLIVEIRA (Brazylia) – Wiceprezydent Regionalny – Ameryka III
  • MARIE FRANCOISE SALESIANI-PAYET (Francja) – Wiceprezydent Regionalny – Europa I
  • ERWIN TIGLI (Rumunia) – Wiceprezydent Regionalny – Europa II
  • DAVID WILLIAMS (Anglia) – Delegat Korespondent ds. Połączeń, Instytucji, Reguł i Statutów
  • AMIN TARRAZI (Francja) – Delegat ds. Kanonizacji Błogosławionego Fryderyka Ozanama
  • LARRY TUOMEY (Irlandia) – Delegat przy Komisji VINPAZ
  • TONY MUIR (Australia) – Koordynator Międzynarodowy ds. Twinningu (projektów bliżniaczych)
  • protokolantka – LISE DELAGARDE

STRUKTURY MIĘDZYNARODOWE:
Wiceprezydent Generalny ds. Struktur: JOHN LEE (Chiny/Hong Kong)

AFRYKA I:
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: PIUS O. EHIAGWINA (Nigeria)

Koordynatorzy:
Grupa I: MARGARET GERTRUDE EGENTI (Nigeria)
Grupa II: ANDREW CHITULANGOMA (Zambia)

AFRYKA II:
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: JOSEPH MAKWINJA (Botswana)

Koordynatorzy:
Grupa I: ILLIDIO MANHIQUE (Mozambik)
Grupa II: TECLEZGHI FESSEHAYE (Erytrea)
Grupa III: CLEMENT VENTER (RPA)

AFRYKA III:
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: BASIL ONDIGUI FUNDA (Kamerun)

Koordynatorzy:
Grupa I: MAXIMILIAN USENGUMUREMY (Rwanda)
Grupa II: DEO BIGER (Burundi)

WSCHODNIA AZJA I OCEANIA:
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: THOMAS TAN (Singapur)

Koordynatorzy:
Grupa I: SALVADOR G. SILVERO (Filipiny)
Grupa II: PETER SURAPHOL SENAVININ (Tajlandia)
Grupa III: MAURICE YEUNG (Chiny/Hong Kong)
Grupa IV: KEITH NORTON (Nowa Zelandia)

ZACHODNIA AZJA:
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: JOSEPH PANDIAN (Indie)

Koordynator: GABRIEL MONDAL (Bangladesz)

PÓŁNOCNA AFRYKA I BLISKI WSCHÓD
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: ALBERT ZOGHBI (Liban)

AMERYKA I
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: EDMUND KEANE (USA)

Koordynatorzy: MARY ROSE KNIGHT (Antigua); CARMELA ADDANTE (Kanada)

AMERYKA II
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: EDUARDO MARQUES ALMEIDA (Brazylia)

Koordynator: RAFAEL ESPINOZA MONETENEGRO (Nikaragua)

WSCHODNIA AZJA I OCEANIA:
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: RENATO DE OLIVEIRA LIMA (Brazylia)

Koordynatorzy:
Grupa I: MATTE REGULO VALENZUELA (Chile)
Grupa II: JULIO CESAR MARQUES DE LIMA (Brazylia)

EUROPA I
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: MARIE FRANCOISE SALESINI-PAYET (Francja)

Koordynatorzy:
CARLA SANDRONI (Włochy)
ERICH SCHMITZ (Niemcy) – dla krajów niemieckojęcznych
IAN MACTURK (Szkocja) – dla krajów angielskojęzycznych

EUROPA II
Międzynarodowy Wiceprezydent Regionalny: ERWIN TIGLI (Rumunia)

Koordynatorzy:
Grupa I: ULRICKE MATTFELDT (Niemcy)
Grupa II: EVA MARIA PETER (Rumunia)
Grupa III: IVANA BUTERIN (Chorwacja)

KOMISJA DS. KOMUNIKACJI
Przewodniczący: SEBASTIAN GRAMAJO (Argentyna)
Konsultanci: JEAN TIRADO (Francja); FRANCISCO JARDON (Hiszpania)

KOMISJA DS. FORMACJI MIĘDZYNARODOWEJ
Przewodniczący: JEAN CHERVILLE (Francja)
Konsultanci: BRIAN O’REILLY (Irlandia); MATHIEU BRÉJON DE LAVERGNÉE (Francja); DAVID WILLIAMS (Anglia); JEAN TIRADO (Francja)

Koordynator przy Komisji Wincentianie dla Pokoju (VINPAZ): LARRY TUOMEY (Irlandia)
Konsultanci:
Afryka: KULIET MARUMAHOKO (Zimbabwe)
Europa: ALFONS TEN VELDE (Holandia)
Ameryka: DENISE KELLY (Irlandia)
Azja i Oceania: nominacja nastąpi

Koordynator przy Komisji Twinningu (projektów bliżniaczych): TONY MUIR (Autralia)
Konsultanci:
Ameryka: CARMELA ADDANTE
Azja i Oceania: KEVIN TANSLEY
Europa: TERRY BROWN
Afryka: nominacja nastąpi

Delegat ds. kanonizacji: AMIN TARRAZI (Francja)
Konsultanci: DAVID WILLIAMS (Anglia), KS. AUDACITY MANIRAMBONA CM (Burundi)

Komisja ds. Młodzieży:
Przewodniczący: JULIEN SPIEWAK (Francja)
Konsultanci: nominacje nastąpią

Międzynarodowa Komisja ds. Pomocy i Rozwoju
Przewodniczący: BRIAN O’REILLY (Irlandia)
Koordynator: BRUNO FABRE (Francja)
Członkowie:
BRUNO MENARD (Francja), LIAM FITZPATRICK (Irlandia), MARY TOOLE (Irlandia), MARIE NOËLLE DESBROSSES (France), ULRICKE MATTFELDT (Niemcy), PIERRE BONNASSIES (Francja), LUC VANDERKERKEN (Belgia), LAMY CHRITELLE (Francja), JOACHIM STÉPHANE (Francja), LISE DELAGARDE (Francja)

RADCY DO MISJI SPECJALNYCH (na podstawie art. 1.10.3 Statutów Międzynarodowych)

  • AMIN TARRAZI (Francja) – jako były Prezydent Generalny
  • JOSE RAMÓN DÍAZ-TORREMOCHA (Hiszpania) – jako były Prezydent Generalny

Misje na powierzonych stanowiskach będą trwać do 27 września 2012. Rada Generalna przyjmuje te nominacje i jest przekonana o wspaniałej pracy mianowanych w służbie ubogim.

Wszyscy wyznaczeni do swoich obowiązków przez mojego poprzednika, Prezydenta Díaz-Torremocha, a nie wymienieni w obecnych strukturach międzynarodowych zostają z dniem dzisiejszym zwolnieni z obowiązków wobec Rady Generalnej. Organizacja serdecznie im dziękuje za ich głębokie oddanie,które okazali w czasie swoich kadencji.

Z głebokim poważaniem dla wszystkich, w św. Wincentym a Paulo i bł. Fryderyku Ozanamie,

Dr. Michael Thio, D.H.
Prezydent Generalny

0 komentarzy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Rodzina Wincentyńska na rzecz bezdomności:

Kategorie

archiwum

Polecane wideo

Obserwuj nas na Twitterze

Pin It on Pinterest

Share This