Sections

WincentyWiki:Rozważania/II Niedziela Zwykła, Rok B

II Niedziela Zwykła, Rok B

Dzisiejsze czytania: 1Sm 3,3b-10.19; 1Kor 6,13c-15a.17-20; J 1,35-42


2NiedzielaZwyklaB.jpg
«Nie chciałeś ofiary krwawej ani z płodów ziemi,ale otworzyłeś mi uszy.Nie żądałeś całopalenia i ofiary za grzechy. Wtedy powiedziałem: „Oto przychodzę. W zwoju księgi jest o mnie napisane: Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże, a Twoje prawo mieszka w moim sercu”. Głosiłem Twą sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu i nie powściągałem warg moich, o czym Ty wiesz, Panie.» (Ps 40,7-10)
«Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?” Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi, to znaczy: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego.» (J 1,35-39a)
«Czyż nie wiecie, że wasze ciała są członkami Chrystusa?...Ten zaś, kto się łączy z Panem, jest z Nim jednym duchem...Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!» (1Kor 6,15a.17.19-20)powrót do biblioteki rozważań