Sections

WincentyWiki:Ephemerides/26 czerwiec

1647: Anna Hardemont i Maria Lullen wyjeżdżają do Montreuil-sur-Mer. Monsieur Vincent, w trakcie konferencji 19 i 20 czerwca dokładnie wyjaśnia Annie Hardemont jak stanąć przed obliczem hrabiego de Lannoy, który poprosił o posługę w szpitalu. Podkreślił również potrzebę "wielostronności" w dialogu wspólnotowym. Ludwika de Marillac napisała do dwóch sióstr w Avis o zalążkach bieżacych projektów.

1698: W Paryżu podpisano drugą umowę dotyczącą naszego domu w Saint-Cyr. Obecna umowa wskazywała na prośbę o dwóch dodatkowych księży, którzy mieli dołączyć do sześciu już pracujących od dziewięciu lat, zapewniających posługę pasterską dziewczętom i paniom tego wielkiego domu ufundowanego przez Madame de Maintenon.

1699: Dwie Szarytki wyjeżdżają z Paryża do nowej misji w Saujon u ujścia Girondy. Zostały skierowane dla zapewnienia posługi nowym konwertytom. La Rochelle i okolice były wówczas silnym ogniskiem protestantyzmu.

1752: W Piacenzy, swoim rodzinnym mieście zmarł Kardynał Julius Alberoni. Ten sławny książę Kościoła został pochowany w kościele San Lazzaro na terenie założonego przez siebie Kolegium.

1794: W Cambrai, na placu D'Armes zgilotynowane zostały cztery Siostry Miłosierdzia z Arras, znane również jako "Męczennice z Arras": Marie Madeleine Fontaine, superiorka, i jej towarzyszki: Jeanne Gerard, Marie Françoise Lanel and Thérèse Madeleine Fantou.