mainnav

Nowi robotnicy w Winnicy Pańskiej

ordinatio13 s01W sobotę, 25 maja 2013  w kościele seminaryjnym pw. Nawrócenia  św. Pawła  na Stradomiu w Krakowie czterej diakoni ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy i jeden z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich z rąk bp Pawła Sochy CM, biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej,  otrzymali święcenia kapłańskie prezbiteratu. Ponadto jeden kandydat z Zakonu Kanoników Regularnych przyjął święcenia diakonatu.

Nowi prezbiterzy Zgromadzenia Misji to: ks. Tomasz Dulski CM, ks. Jakub Hiler CM, ks. Paweł Jakób CM i ks. Adam Sejbuk CM. Nowym prezbiterem w Zakonie Kanoników Laterańskich został ks. Piotr Szydełko ORL. Nowym diakonem został Maciej Guziejko ORL.

Zapraszamy do obejrzenia kilku galerii zdjęć z uroczystości przygotowanych przez kleryków na stronie internetowej Seminarium Misjonarskiego:

nowi kapłani
Zgromadzenia Księży Misjonarzy

Nowo wyświęconym gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych w dalszych posługach.

DulskiTomasz13
ks. Tomasz Dulski CM – urodzony 23 września 1985, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2004, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2010; święcenia diakonatu 28 maja 2011 (bp Paweł Socha CM); praktyka duszpasterska w parafii NMP Różańcowej w Pabianicach.
ks. Jakub Hiler CM – urodzony 12 maja 1987 w Pabianicach, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2006, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2011, święcenia diakonatu 26 maja 2012 (abp Tomasz Peta)
HilerJakub13
JakobPawel13
ks. Paweł Jakób CM – urodzony 1 listopada 1985 w Kamienicy k. Limanowej, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2005, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2011, święcenia diakonatu 26 maja 2012 (abp Tomasz Peta).
ks. Adam Sejbuk CM – urodzony 5 czerwca 1986, przyjęty do Zgromadzenia 8 grudnia 2005, inkorporowany (śluby) 8 grudnia 2010; święcenia diakonatu 28 maja 2011 (bp Paweł Socha CM); praktyka duszpasterska w parafii św. Wincentego a Paulo w Bydgodzczy.
SejbukAdam13

“Tu es sacerdos in aeternum secundum ordinem Melchisedech”

, , , , , , , , , ,

No comments yet.

Dodaj komentarz